Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o.o. • ul. Grójecka 128 paw. 51, 02-383 Warszawa • tel. +48 (22) 668 84 50, +48 (22) 668 84 55, +48 (22) 668 84 60

Aktualności

Inteligentny system zabezpieczeń

Inteligentny system zabezpieczeń

Dzięki najnowszemu systemowi sterowania regałami elektrycznymi Dynamic II istnieje wiele możliwości zabezpieczenia przechowywanych zbiorów bądź tajnych akt. Wielofunkcjonalność pulpitu sterującego sprawia, że jest on bardzo elastyczny. U wielu naszych klientów, na specjalne zamówienie, regały zostały zabezpieczone kartami RFID. Dynamic II pozwala na zaprogramowanie kart dostępu o różnym zakresie częstotliwości. Ich szeroki zakres kompatybilności stwarza nieograniczone możliwości, co sprawia, że jedna karta może mieć zastosowanie do wielu jednostek.

 

Wałki elektryczne

Wałki elektryczne

Wałki napędzane są silnikiem elektrycznym. Średnia prędkość zjazdu i wjazdu walków to  5 cm/s. Poruszają się po specjalnie wyprofilowanych bieżniach, które są dopasowane do wysokości składowania (do 4 metrów).

Standardowo są one malowane proszkowo farbą epoksydową na kolor RAL9002. Lakierowanie odbywa się po wykonaniu wszystkich otworów i zagięć technologicznych. W celu lepszego zabezpieczenia antykorozyjnego blacha stalowa przed lakierowaniem jest zabezpieczona powłoką fosforanową o gr. min 500 mg/m2.

Sterowane są za pomocą specjalnego pilota.

By zobaczyć więcej zdjęć kliknij <tutaj>

 

Kamery bezpieczeństwa

Kamery bezpieczeństwa

Nowy standard bezpieczeństwa

W listopadzie 2020r. wprowadziliśmy nowe rozwiązanie gwarantujące pełne bezpieczeństwo systemu regałów z napędem elektrycznych. Kamery idealnie sprawdzają się w muzeach, archiwach, magazynach itp. o podwyższonych standardach bezpieczeństwa obiektów składowanych.

Skanowanie przejścia

Technologia pasywnej podczerwieni (PIR) w naszym nowoczesnym systemie wykrywa wejście osoby do otwartego przejścia. Połączenie kamery z naszym systemem oświetlenia między regałowego LED sprawia, że otwarty korytarz jest tak długo używany jak palą się światła. Wykrywanie wejścia pozwala systemowi wiedzieć, czy ktoś wejdzie do zamykającego się korytarza i zatrzyma ruch systemu, dodatkowo zwiększając bezpieczeństwo użytkowników.

Wykrywanie osób lub obiektów

Automatyczny system bezpieczeństwa przesuwu robi zdjęcie otwartego i pustego przejścia. Gdy tylko ktoś chce zamknąć przejście, system porównuje rzeczywistą sytuację z zapisanym obrazem pustego przejścia. Jeśli w przejściu zostaną wykryte osoby lub przedmioty (większe niż A5 lub 300 cm2), przejście nie zostanie zamknięte i powróci do procedury bezpieczeństwa pasywnego (ruch systemu zostaje zatrzymany, a po obu stronach przejścia wyświetlana jest ikona „oka”. Użytkownik musi naciskać oba „oczy”, jedno po drugim, patrząc przy tym do otwartego przejścia. To wizualne zabezpieczenie zapewnia, że użytkownik zajrzy do przejścia i upewni się, że może wykonać przejazd regałem przesuwnym).

Ochrona RODO

Nasz automatyczny system bezpieczeństwa przesuwu jest zgodny z RODO, przechowując jedynie obraz pustego przejścia. Przetwarzanie obrazów pustego przejścia i obecnej sytuacji  między regałowej odbywa się bezpośrednio w kamerze, w danej chwili, nie ma możliwości pobierania ani eksportu zdjęcia.

Dodatkowo zapraszamy do zapoznania się z filmem obrazującym pracę nowego systemu bezpieczeństwa: <kliknij tutaj>

 
 
 

Nasza działalność jest neutralna dla klimatu

Nasza działalność jest neutralna dla klimatu

Mając ambicję osiągnięcia statusu Net Zero do 2045 r., osiągnęliśmy wielki kamień milowy, którym jest przewodzenie w branży systemów pamięci masowej oszczędzających miejsce i stanie się neutralnym dla klimatu dla naszych własnych operacji od czerwca 2021!

Przez „własne działania” rozumiemy emisje w zakresie 1 i 2 pkt., zgodnie z protokołem dotyczącym gazów cieplarnianych. Eliminujemy te emisje poprzez, od 1 czerwca, wyłącznie pozyskiwanie lokalnej zielonej energii elektrycznej z lokalnych instalacji słonecznych i wiatrowych oraz zielonego gazu z lokalnych instalacji fermentacyjnych.

Ponadto będziemy kontynuować dalsze programy redukcji energii oraz stale monitorować i zarządzać naszym zużyciem energii, aby mieć pewność, że każdego roku zużywamy coraz mniej.

 

Sterowanie regałami za pomocą aplikacji

Sterowanie regałami za pomocą aplikacji

Nowa aplikacja Dynamic II Remote Control, dostępna na IOS i Android, daje użytkownikom możliwość otwarcia żądanego korytarza poprzez zdalną obsługę mobilnych systemów pamięci masowej Compactus® Dynamic II. Wiele systemów może być połączonych ze sobą, tworząc jedną całość, aby umożliwić łatwą obsługę za pomocą aplikacji Dynamic II Remote Control.

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak fotokomórki i całkowicie nowy Automatyczny System Bezpieczeństwa Przesuwu, zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom i inwentarzowi.

Aby zoptymalizować procesy „odbiór i zwrot”, aplikacja Dynamic II Remote Control zawiera system inwentaryzacji:

  • Przypisz inwentarz po każdej stronie korytarza;
  • Zobacz inwentarz w korytarzu;
  • Wyszukaj obiekty za pomocą słów kluczowych, znajdź i otwórz właściwy korytarz.

Roland van der Velden, kierownik ds. innowacji w Bruynzeel Storage Systems.: „Korzystanie z własnego inteligentnego urządzenia do sterowania systemem ma również zalety higieniczne. W połączeniu z naszymi niezrównanymi systemami bezpieczeństwa zapewniamy klientom najbezpieczniejsze rozwiązania magazynowe na rynku”.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu prezentującego pracę i funkcje naszej nowej aplikacji <film>

 

Troszczymy się o Twoją przyszłość

Troszczymy się o Twoją przyszłość

Międzynarodowe Centrum Budownictwa zawsze kieruje się najwyższym standardem użyteczności regałów. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży meblowej pozwala nam zrozumieć potrzeby i wymagania każdej osoby. Wiemy, jak ważne jest bezpieczne składowanie obiektów.

Różnorodność akcesoriów oraz wiele funkcji w sterownika regałowego Dynamic II pozwala na spełnienie każdej, wymaganej potrzeby, by móc cieszyć się komfortu użytkowania regałów.

System sterowania regałami elektrycznymi pozwalana nam na uzyskanie optymalnego przesuwu regałów. Dzięki funkcji łagodnego poruszania się, obiekty składowane pozostają na swoich miejscach. Rozpoczęcie jazdy regałów ruchem jednostajnie przyśpieszonym, następnie przejście w ruch jednostajny prostoliniowy, by zakończyć ruchem jednostajnie opóźnionym to idealne rozwiązanie dla każdego przedmiotu przechowywanego na regałach jezdnych.

Dynamic II jest kompatybilny z wieloma akcesoriami tj. światła LED, które zapalają się w momencie otwarcia korytarza między-regałowego. Rozwiązanie to pozwala oświetlić obiekty składowane bez potrzeby instalacji specjalnego obwodu zewnętrznego w pomieszczeniach.

Dodatkowo regały można zaprogramować w "tryb wentylacji", który otwiera nam korytarze między-regałowe na równe odległości. Zapewnia to lepszą cyrkulację powietrza w regałach.

Poza tym regały można wyposażyć w specjalne ściany boczne, które charakteryzują się nie tylko świetnym designem ale również wysoką użytecznością i elastycznością konfiguracji.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu! Nasz dział projektowo-handlowy odpowie na każde pytanie i pomoże w doborze odpowiedniego rozwiązania nieodpłatnie!

 

Bezpieczeństwo to podstawa

Bezpieczeństwo to podstawa

Międzynarodowe Centrum Budownictwa zawsze wiąże się z wysoką jakością, komfortem użytkowania, ale również i wysokim priorytetem bezpieczeństwa.

Wszystkie nasze regały przesuwne spełniają międzynarodowe normy bezpieczeństwa (BHP).

Regały jezdne z napędem elektrycznym posiadają wbudowany system zabezpieczenia przeciążeniowego, który działa w momencie napotkania oporu. Wzrost natężenia prądu w silniku powoduje przerwanie jego pracy oraz wycofanie regałów w celu przerwania nacisku na obiekt znajdujący się wewnątrz korytarza między-regałowego.

Na specjalne życzenie, w regalach mobilnych może występować:

  • system fotokomórek (w momencie przerwania wiązki laserowej regały się zatrzymują, a następnie wycofują się na ok. 10 cm; film instruktażowy: <kliknij tutaj>),
  • automatyczny system bezpieczeństwa przesuwu (kamera, która porównuje pierwotny obraz z obecną sytuacją w korytarzu między-regałowym; więcej informacji: <kliknij tutaj>),
  • pasywne bezpieczeństwo (ruch regałów wymaga zatwierdzenia przez użytkownika, na pulpitach sterujących, że korytarz między-regałowy jest pusty).

Istniejące instalacje z regałami elektrycznymi mogą również zostać rozbudowane w funkcje wymienione powyżej. Wystarczy skontaktować się z naszym działem projektowo-handlowym i omówić szczegóły projektu.

Zapraszamy do kontaktu!

 

Wyjątkowy design

Wyjątkowy design

Regały stacjonarne oraz przesuwne mogą się idealnie komponować z wystrojem pomieszczeń. Wszystko za sprawą ozdobnych paneli, które osłaniają mechanizmy napędowe. Posiadają one szeroką gamę kolorów (paleta RAL, ICA, NCS), wykończenia drewniane (dąb, buk) oraz fototapety.

Duża szerokość wyboru doskonale podkreśla ich wyjątkowość. Panele te nadają się do różnego rodzaju zastosowań we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych i komercyjnych o standardowej intensywności użytkowania, jak również w archiwach oraz biurach.

Wybierz dla siebie piękny i trwały wzór paneli kryjących na lata i powierz ich montaż profesjonalistom.

 

18 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

18 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

18 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków, ustanowiony w 1983 r. przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków (ICOMOS). To święto wszystkich, którzy wkładają wiele wysiłku w ratowanie zabytków i opiekę nad nimi – konserwatorów, historyków sztuki i architektury, urbanistów, archeologów i przedstawicieli innych zawodów pracujących na rzecz ochrony zabytków, a także wszystkich odpowiedzialnych właścicieli, opiekunów i zarządców zabytkowych obiektów dziedzictwa kulturowego.

Nowoczesne systemy przechowywania obiektów oferowane przez Międzynarodowe Centrum Budownictwa pozwalają na trwałą ochronę eksponatów. Zwarty system magazynowania połączony z odpowiednimi akcesoriami sprawia, że każdy obiekt znajdzie swoje miejsce i przetrwa wiele lat by cieszyć oko oraz stanowić element dziedzictwa kulturowego.

Poniżej zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, gdzie znajduje się krótki artykuł na temat ratowania dziedzictwa kulturowego za pomocą specjalistycznego systemu do przechowywania eksponatów: