Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o.o. • ul. Grójecka 128 paw. 51, 02-383 Warszawa • tel. +48 (22) 668 84 50 • e-mail: mcb@mcb.pl

Aktualności

Kamery bezpieczeństwa

Kamery bezpieczeństwa

Nowy standard bezpieczeństwa

W listopadzie 2020r. wprowadziliśmy nowe rozwiązanie gwarantujące pełne bezpieczeństwo systemu regałów z napędem elektrycznych COMPACTUS DYNAMIC II. Zaprojektowany z myślą o pełnej ochronie.  Wiele systemów w jednej eleganckiej jednostce, która zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom i produktom. Uważamy, że jest to funkcja obowiązkowa dla wszystkich systemów sterowanych elektronicznie.  Poziom bezpieczeństwa naszej serii Compactus® jeszcze nigdy nie był na tak wysokim poziomie.

Skanowanie przejścia

Technologia pasywnej podczerwieni (PIR) w naszym nowoczesnym systemie wykrywa wejście osoby do otwartego przejścia. Połączenie kamery z naszym systemem oświetlenia między regałowego LED sprawia, że otwarty korytarz jest tak długo używany jak palą się światła. Wykrywanie wejścia pozwala systemowi wiedzieć, czy ktoś wejdzie do zamykającego się korytarza i zatrzyma ruch systemu, dodatkowo zwiększając bezpieczeństwo użytkowników.

Wykrywanie osób lub obiektów

Automatyczny system bezpieczeństwa przesuwu robi zdjęcie otwartego i pustego przejścia. Gdy tylko ktoś chce zamknąć przejście, system porównuje rzeczywistą sytuację z zapisanym obrazem pustego przejścia. Jeśli w przejściu zostaną wykryte osoby lub przedmioty (większe niż A5 lub 300 cm2), przejście nie zostanie zamknięte i powróci do procedury bezpieczeństwa pasywnego (ruch systemu zostaje zatrzymany, a po obu stronach przejścia wyświetlana jest ikona „oka”. Użytkownik musi naciskać oba „oczy”, jedno po drugim, patrząc przy tym do otwartego przejścia. To wizualne zabezpieczenie zapewnia, że użytkownik zajrzy do przejścia i upewni się, że może wykonać przejazd regałem przesuwnym).

Ochrona RODO

Nasz automatyczny system bezpieczeństwa przesuwu jest zgodny z RODO, przechowując jedynie obraz pustego przejścia. Przetwarzanie obrazów pustego przejścia i obecnej sytuacji  między regałowej odbywa się bezpośrednio w kamerze, w danej chwili, nie ma możliwości pobierania ani eksportu zdjęcia.

Dodatkowo zapraszamy do zapoznania się z filmem obrazującym pracę nowego systemu bezpieczeństwa: <kliknij tutaj>

 

Skrzynie aluminiowe

Skrzynie aluminiowe

Proponujemy Państwu szeroką gamę praktycznych skrzyń aluminiowych, służących do transportowania lub magazynowania różnego rodzaju towarów. Pudła te są używane w przemyśle, w magazynach, w biurach, w archiwach, na budowach, a nawet w domu. Dzięki kilkunastu rodzajom produktu, każdy klient znajdzie u nas odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

Oferowane przez nas skrzynie są:

 • lekkie,
 • stabilne,
 • wymiarowe,
 • trwałe i wielokrotnego użytku,
 • odporne na korozję i warunki atmosferyczne.

Te cechy są gwarancją jakości. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy lub bezpośrednio pisząc maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyposażenie muzeów

Wyposażenie muzeów

Przechowywanie kolekcji muzealnych wymaga szczególnej uwagi, ponieważ wiele z nich ma wysoką wartość historyczną, emocjonalną i finansową. Nasze rozwiązania do przechowywania w muzeach eksponatów zostały zaprojektowane z myślą o łatwym dostępie i bezpiecznym przechowywaniu cennych kolekcji. Międzynarodowe Centrum Budownictwa ma wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu systemów przechowywania dla wiodących muzeów w Polsce, dostarczaniu regałów, siatek na obrazy i regałów muzealnych, które są idealnie dostosowane do potrzeb współczesnych muzeów i kolekcji.

Tekstylia można przechowywać na różne sposoby, w zależności od materiału i rozmiaru. W przypadku małych przedmiotów często preferowane jest płaskie przechowywanie w szufladach. Szuflady po zainstalowaniu z dodatkiem tkaniny w szufladzie zapewniają oddychające repozytorium delikatnych próbek. Większe elementy są często lepiej przechowywane w rolkach, które można umieścić w dopasowanych szafkach lub stojakach.

Wiele muzealnych magazynów używa szuflad do przechowywania małych przedmiotów. Ma to tę zaletę, że kolekcja jest chroniona przed kurzem i światłem oraz może być łatwo skatalogowana. MCB oferuje szeroką gamę szuflad, dostępnych dla praktycznie każdego rodzaju obiektów (mi. in. numizmaty, ordery, medale itp.)

Więcej informacji o wyposażeniu muzeów można znaleźć w naszej zakładce akcesoria.

Vertical Farming

Vertical Farming

Przedstawiamy nasz system rolnictwa wertykalnego, zaprojektowany z myślą o trwałości i długowieczności. Ciesz się łatwą obsługą i ruchem, nawet w najbardziej wymagających konfiguracjach

 • Nasza solidna konstrukcja podwozia jezdnego zapewnia maksymalną stabilność.
 • Nasze szyny ze stali nierdzewnej i podstawy kół są zaprojektowane tak, aby wytrzymać najtrudniejsze warunki.
 • Rygorystyczne testy obejmujące 100 000 ruchów zapewniają wytrzymałość, stabilność i trwałość.
 • Dodatkowa powłoka ochronna zapewnia:
  • ponad trzykrotnie większą odporność na korozję niż stal galwanizowana, zapewniając długowieczność.
  • efekt samoregeneracji, który zapewnia doskonałą ochronę krawędzi i ochronę przed zarysowaniami.
 • Duże koła zapewniające niski poziom wibracji.
 • Bezproblemowe przemieszczanie ciężkich ładunków o masie do 35 000 kg przy użyciu zaledwie 10 kg siły.
 • Gładka konstrukcja o niskim profilu. Brak ryzyka potknięcia i zgodność z ADA.

Inteligentny system zabezpieczeń

Inteligentny system zabezpieczeń

Dzięki najnowszemu systemowi sterowania regałami elektrycznymi Dynamic II istnieje wiele możliwości zabezpieczenia przechowywanych zbiorów bądź tajnych akt. Wielofunkcjonalność pulpitu sterującego sprawia, że jest on bardzo elastyczny. U wielu naszych klientów, na specjalne zamówienie, regały zostały zabezpieczone kartami RFID. Dynamic II pozwala na zaprogramowanie kart dostępu o różnym zakresie częstotliwości. Ich szeroki zakres kompatybilności stwarza nieograniczone możliwości, co sprawia, że jedna karta może mieć zastosowanie do wielu jednostek.

Światowej sławy Uniwersytet St Andrews wybiera regały Compactus

Światowej sławy Uniwersytet St Andrews wybiera regały Compactus

Regały serii Compactus Dynamic II XTR pomogły odnowić bibliotekę na światowej sławy Uniwersytecie St Andrews w Szkocji. Biblioteka St Andrews jest jedną z największych i najstarszych bibliotek naukowych w Wielkiej Brytanii. Uniwersytet został założony w 1413 roku, a imponująca biblioteka posiada kolekcję ponad miliona książek, z których niektóre pochodzą z początku XV wieku. Dostarczone regały jezdne są jednym z pierwszych projektów na dużą skalę z wykorzystaniem stali przyjaznej środowisku. Stal ta ma najniższy dostępny obecnie wpływ na emisję CO2. Realizuje ona cele zrównoważonego rozwoju!

Podobnie jak wiele innych uniwersytetów, Uniwersytet St Andrews boryka się z rosnącą liczbą studentów i ograniczoną przestrzenią do nauki i pracy. St Andrews chce mądrze i efektywnie wykorzystywać swoje istniejące budynki i przestrzenie, aby przyczynić się do realizacji swojej wizji zrównoważonego rozwoju zakładającej osiągnięcie „zero netto” do 2035 r. Według ONZ1 budynki odpowiadają za prawie 40% rocznej emisji CO2 na całym świecie.

Dzięki częściowemu przeniesieniu księgozbioru i wybraniu biblioteki wyposażonej w regały mobilne (zamiast konwencjonalnych regałów statycznych) St Andrews mogłoby stworzyć 500 nowych miejsc do nauki. Zaoszczędziło to wiele emisji CO2, pieniędzy i czasu, a także rozwiązało potrzebę inwestycji w kosztowną nową dobudówkę. Ogólnie rzecz biorąc, wybór rozwiązań mobilnych zamiast statycznych pozwala na znacznie efektywniejsze rozplanowanie budynku, nawet o 50%.

Warszawskie Targi Sztuki

Warszawskie Targi Sztuki

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że w najbliższych dniach weźmiemy udział w jubileuszowej 20. edycja Warszawskich Targów Sztuki, które odbędą się w dniach 24-26 listopada 2023 w Hali EXPO XXI w Warszawie.

W dniach od 24.11 - 26.11 będziemy prezentować nasze innowacyjne rozwiązanie do przechowywania dzieł sztuki za pomocą paneli wysuwanych oraz regałów jezdnych z napędem elektrycznym oraz ręcznym dla indywidualnych odbiorców.

Po więcej informacji, serdecznie zapraszamy na nasze stoisko w Hali EXPO XXI w Warszawie.

Warsaw Home Furniture

Warsaw Home Furniture

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że w najbliższych dniach weźmiemy udział w biznesowych targach wnętrz Warsaw Home&Contract w Nadarzynie.

W dniach od 07.11 - 10.11 będziemy prezentować nasze innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie zabudowy wnęk, piwnic, garderob regałami jezdnymi z napędem elektrycznym oraz ręcznym dla indywidualnych odbiorców.

Po więcej informacji, serdecznie zapraszamy na nasze stoisko na Ptak Warsaw Expo.

Przedsiębiorstwo musi mieć archiwum zakładowe

  Archiwum zakładowe to komórka organizacyjna w urzędzie, instytucji, przedsiębiorstwie lub organizacji społecznej zajmująca się przejmowaniem materiałów archiwalnych (kat. A) oraz dokumentacji niearchiwalnej (kat. B, BE, Bc) niepotrzebnej do bieżącego urzędowania (działalności) i czasowym ich przechowywaniem, ewidencjonowaniem, udostępnianiem, brakowaniem oraz przekazywaniem materiałów zasługujących na trwałe przechowywanie do właściwego archiwum państwowego
   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach, archiwa zakładowe powoływane są jedynie w tych jednostkach organizacyjnych, które wytwarzają materiały archiwalne (akta kat. A). Z mocy tej ustawy jednostki takie są objęte nadzorem archiwalnym właściwych terenowo archiwów państwowych.
W jednostkach organizacyjnych, które nie wytwarzają materiałów archiwalnych dokumentację niearchiwalną przechowują składnice akt. Zasady prowadzenia składnic akt różnią się jednak od zasad stosowanych w przypadku archiwów zakładowych. Archiwa zakładowe w jednostkach i instytucjach centralnych powołuje Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych natomiast w innych jednostkach powoływane są przez dyrektorów właściwych archiwów państwowych.
Archiwum zakładowe ma na celu gromadzenie całości dokumentacji w instytucji (po upływie określonego w instrukcji kancelaryjnej czasu jej przechowywania we właściwej komórce organizacyjnej), bez względu na to, do jakiej kategorii archiwalnej została zakwalifikowana. Unikatowa dokumentacja techniczna została zakwalifikowana do materiałów archiwalnych o wartości historycznej.
   Archiwum zakładowe spełnia dwie funkcję: odciąża poszczególne komórki organizacyjne od dokumentacji, która jest już zbędna do bieżącego urzędowania, ale której okres obligatoryjnego przechowywania jeszcze nie upłynął oraz zabezpiecza i przechowuje, a w razie potrzeby porządkuje, materiały archiwalne, które po 25 lub więcej latach mają trafić do archiwum państwowego.

Wspieramy cele zrównoważonego rozwoju

Wspieramy cele zrównoważonego rozwoju

Mając ambicję osiągnięcia statusu Net Zero do 2045 r., osiągnęliśmy wielki kamień milowy, którym jest przewodzenie w branży systemów regałów przesuwnych oraz stacjonarnych oszczędzających miejsce i stanie się neutralnym dla klimatu dla naszych działań produkcyjnych i procesowych.

Przez „własne działania” rozumiemy emisje w zakresie 1 i 2 pkt., zgodnie z protokołem dotyczącym gazów cieplarnianych. Eliminujemy te emisje poprzez wyłącznie pozyskiwanie zielonej energii elektrycznej z lokalnych instalacji słonecznych i wiatrowych oraz zielonego gazu z instalacji fermentacyjnych.

Ponadto będziemy kontynuować dalsze programy redukcji energii oraz stale monitorować i zarządzać naszym zużyciem energii, aby mieć pewność, że każdego roku zużywamy coraz mniej.