Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o.o. • ul. Grójecka 128 paw. 51, 02-383 Warszawa • tel. +48 (22) 668 84 50, +48 (22) 668 84 55, +48 (22) 668 84 60

Aktualności

Sterowanie regałami za pomocą aplikacji

Sterowanie regałami za pomocą aplikacji

Nowa aplikacja Dynamic II Remote Control, dostępna na IOS i Android, daje użytkownikom możliwość otwarcia żądanego korytarza poprzez zdalną obsługę mobilnych systemów pamięci masowej Compactus® Dynamic II. Wiele systemów może być połączonych ze sobą, tworząc jedną całość, aby umożliwić łatwą obsługę za pomocą aplikacji Dynamic II Remote Control.

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak fotokomórki i całkowicie nowy Automatyczny System Bezpieczeństwa Przesuwu, zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom i inwentarzowi.

Aby zoptymalizować procesy „odbiór i zwrot”, aplikacja Dynamic II Remote Control zawiera system inwentaryzacji:

  • Przypisz inwentarz po każdej stronie korytarza;
  • Zobacz inwentarz w korytarzu;
  • Wyszukaj obiekty za pomocą słów kluczowych, znajdź i otwórz właściwy korytarz.

Roland van der Velden, kierownik ds. innowacji w Bruynzeel Storage Systems.: „Korzystanie z własnego inteligentnego urządzenia do sterowania systemem ma również zalety higieniczne. W połączeniu z naszymi niezrównanymi systemami bezpieczeństwa zapewniamy klientom najbezpieczniejsze rozwiązania magazynowe na rynku”.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu prezentującego pracę i funkcje naszej nowej aplikacji <film>

 

Troszczymy się o Twoją przyszłość

Troszczymy się o Twoją przyszłość

Międzynarodowe Centrum Budownictwa zawsze kieruje się najwyższym standardem użyteczności regałów. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży meblowej pozwala nam zrozumieć potrzeby i wymagania każdej osoby. Wiemy, jak ważne jest bezpieczne składowanie obiektów.

Różnorodność akcesoriów oraz wiele funkcji w sterownika regałowego Dynamic II pozwala na spełnienie każdej, wymaganej potrzeby, by móc cieszyć się komfortu użytkowania regałów.

System sterowania regałami elektrycznymi pozwalana nam na uzyskanie optymalnego przesuwu regałów. Dzięki funkcji łagodnego poruszania się, obiekty składowane pozostają na swoich miejscach. Rozpoczęcie jazdy regałów ruchem jednostajnie przyśpieszonym, następnie przejście w ruch jednostajny prostoliniowy, by zakończyć ruchem jednostajnie opóźnionym to idealne rozwiązanie dla każdego przedmiotu przechowywanego na regałach jezdnych.

Dynamic II jest kompatybilny z wieloma akcesoriami tj. światła LED, które zapalają się w momencie otwarcia korytarza między-regałowego. Rozwiązanie to pozwala oświetlić obiekty składowane bez potrzeby instalacji specjalnego obwodu zewnętrznego w pomieszczeniach.

Dodatkowo regały można zaprogramować w "tryb wentylacji", który otwiera nam korytarze między-regałowe na równe odległości. Zapewnia to lepszą cyrkulację powietrza w regałach.

Poza tym regały można wyposażyć w specjalne ściany boczne, które charakteryzują się nie tylko świetnym designem ale również wysoką użytecznością i elastycznością konfiguracji.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu! Nasz dział projektowo-handlowy odpowie na każde pytanie i pomoże w doborze odpowiedniego rozwiązania nieodpłatnie!

 

Bezpieczeństwo to podstawa

Bezpieczeństwo to podstawa

Międzynarodowe Centrum Budownictwa zawsze wiąże się z wysoką jakością, komfortem użytkowania, ale również i wysokim priorytetem bezpieczeństwa.

Wszystkie nasze regały przesuwne spełniają międzynarodowe normy bezpieczeństwa (BHP).

Regały jezdne z napędem elektrycznym posiadają wbudowany system zabezpieczenia przeciążeniowego, który działa w momencie napotkania oporu. Wzrost natężenia prądu w silniku powoduje przerwanie jego pracy oraz wycofanie regałów w celu przerwania nacisku na obiekt znajdujący się wewnątrz korytarza między-regałowego.

Na specjalne życzenie, w regalach mobilnych może występować:

  • system fotokomórek (w momencie przerwania wiązki laserowej regały się zatrzymują, a następnie wycofują się na ok. 10 cm; film instruktażowy: <kliknij tutaj>),
  • automatyczny system bezpieczeństwa przesuwu (kamera, która porównuje pierwotny obraz z obecną sytuacją w korytarzu między-regałowym; więcej informacji: <kliknij tutaj>),
  • pasywne bezpieczeństwo (ruch regałów wymaga zatwierdzenia przez użytkownika, na pulpitach sterujących, że korytarz między-regałowy jest pusty).

Istniejące instalacje z regałami elektrycznymi mogą również zostać rozbudowane w funkcje wymienione powyżej. Wystarczy skontaktować się z naszym działem projektowo-handlowym i omówić szczegóły projektu.

Zapraszamy do kontaktu!

 

Wyjątkowy design

Wyjątkowy design

Regały stacjonarne oraz przesuwne mogą się idealnie komponować z wystrojem pomieszczeń. Wszystko za sprawą ozdobnych paneli, które osłaniają mechanizmy napędowe. Posiadają one szeroką gamę kolorów (paleta RAL, ICA, NCS), wykończenia drewniane (dąb, buk) oraz fototapety.

Duża szerokość wyboru doskonale podkreśla ich wyjątkowość. Panele te nadają się do różnego rodzaju zastosowań we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych i komercyjnych o standardowej intensywności użytkowania, jak również w archiwach oraz biurach.

Wybierz dla siebie piękny i trwały wzór paneli kryjących na lata i powierz ich montaż profesjonalistom.

 

18 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

18 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

18 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków, ustanowiony w 1983 r. przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków (ICOMOS). To święto wszystkich, którzy wkładają wiele wysiłku w ratowanie zabytków i opiekę nad nimi – konserwatorów, historyków sztuki i architektury, urbanistów, archeologów i przedstawicieli innych zawodów pracujących na rzecz ochrony zabytków, a także wszystkich odpowiedzialnych właścicieli, opiekunów i zarządców zabytkowych obiektów dziedzictwa kulturowego.

Nowoczesne systemy przechowywania obiektów oferowane przez Międzynarodowe Centrum Budownictwa pozwalają na trwałą ochronę eksponatów. Zwarty system magazynowania połączony z odpowiednimi akcesoriami sprawia, że każdy obiekt znajdzie swoje miejsce i przetrwa wiele lat by cieszyć oko oraz stanowić element dziedzictwa kulturowego.

Poniżej zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, gdzie znajduje się krótki artykuł na temat ratowania dziedzictwa kulturowego za pomocą specjalistycznego systemu do przechowywania eksponatów:

 

Propozycje ochrony osobistej w czasach SARS-CoV-2

Propozycje ochrony osobistej w czasach SARS-CoV-2

Nasze wyroby pokrywamy, na życzenie Zamawiającego, specjalistyczną powłoką o właściwościach chroniących zarówno Użytkownika, jak i materiały w nich przechowywane przed bakteriami, wirusami, pleśnią, grzybnią oraz glonami i drożdżakami. Dzięki zastosowaniu nanotechnologii, stopniowego uwalniania jonów srebra ochrona działa przez kilka lat niezależnie od intensywności eksploatacji. To innowacyjne rozwiązanie może zostać zastosowane we wszystkich naszych produktach: regałach przesuwnych elektrycznych, przesuwnych korbowych oraz stacjonarnych, a także w meblach codziennego użytku. Powłoka pozytywnie przeszła testy biokompatybilności ISO 10993-1 wymagane dla stałego implantu medycznego oraz jest zgodna z JIS Z 2801:2000.

Przedstawiamy naszą ofertę na regały firmy MCB, wyposażone w:

  • powłokę antybakteryjną,
  • powłokę antywirusową,
  • najnowocześniejszą roletę zabezpieczającą wnętrze regału.

Zabezpieczenie przed wirusami i bakteriami jest bardzo ważne, ale również ważnym aspektem może być zabezpieczenie przedmiotów trzymanych w regałach przed nieuprawnionymi osobami. Roleta zakrywająca regały wykonana jest ze specjalnego materiału, który nie pyli nadto dzięki wyjątkowej obróbce w procesie produkcji, na rolecie  nie osiadają wirusy i bakterie.

Oferowane rozwiązania znajdują zastosowanie w szczególności w przychodniach, szpitalach, stacjach epidemiologicznych, są stosowane do bezpiecznego przechowywania zarówno dokumentacji jak także innych przedmiotów takich jak środki higieny osobistej, środki do dezynfekcji, maski, kombinezony (także w wersji wiszącej na wieszakach) oraz inne akcesoria.

Zapraszamy do zapoznania się również z naszą ulotką informacyjną, która dotyczy nowych propozycji ochrony osobistej dla personelu w regałach jezdnych oraz stacjonarnych.

Plik do pobrania:  Ulotka.pdf

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu:

Telefony kontaktowe:

+48 (22) 668 84 50
+48 (22) 668 84 55
+48 (22) 668 84 60

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Panele sterujące Dynamic II

Panele sterujące Dynamic II

Nasz system sterowania Dynamic II jest wyposażony w ergonomiczny uchwyt ułatwiający obsługę. Można go również obsługiwać za pomocą kolorowego panelu dotykowego, który dodatkowo dostarcza informację o numerze korytarzu, ruchu systemu i komunikatach bezpieczeństwa. Bez względu na to, ile rzędów ma system, można kontrolować wszystkie z nich jednocześnie. Wystarczy przesunąć uchwyt, a Dynamic II zajmie się resztą. Dzięki wielu możliwościom pracy, komunikatom bezpieczeństwa i aktualizacjom łatwo dostępnym za pośrednictwem aplikacji mobilnych Dynamic II , systemy te są przyszłością regałów elektrycznych sterowanych mikroprocesorowo.

Kontroluj swój system przechowywania, obracając uchwyt lub dotykając ekranu dotykowego.

✔ Inteligentny interfejs użytkownika
✔ Wbudowany czytnik RF-ID
✔ Wbudowany czujnik zbliżeniowy

Skonfiguruj funkcje i ustawienia systemowe za pomocą aplikacji Dynamic II.

✔ Użytkownicy i grupy
✔ Kontrola dostępu
✔ Nazewnictwo korytarzy
✔ Oświetlenie LED

Dbaj o bezpieczeństwo użytkowników i bezpieczeństwo przechowywania.

✔ Czujnik przeciążeniowy (MCMS)
✔ Przycisk zatrzymania - bezpieczeństwa
✔ Fotokomórki
✔ Bezpieczeństwo pasywne
✔ Ochrona przed włamaniem

 

Nowoczesne rozwiązania

Regały przesuwne z napędem elektrycznym Compactus Dynamic II to najnowocześniejszy system przeznaczony do składowania maksymalnej ilości przedmiotów, przy wykorzystaniu minimalnej ilości miejsca.

Regały te mogą być dodatkowo wyposażone m.in. w opcję przesuwu, która idealnie sprawdza się na wypadek awarii. Ponadto, istnieje również możliwość zastosowania w regałach dodatkowego zasilania, które pozwala na ruch regałów, pomimo braku prądu w pomieszczeniu.

Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do zakładki kontakt

 

Wyposażenie muzeów

Wyposażenie muzeów

Przechowywanie kolekcji muzealnych wymaga szczególnej uwagi, ponieważ wiele z nich ma wysoką wartość historyczną, emocjonalną i finansową. Nasze rozwiązania do przechowywania w muzeach eksponatów zostały zaprojektowane z myślą o łatwym dostępie i bezpiecznym przechowywaniu cennych kolekcji. Międzynarodowe Centrum Budownictwa ma wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu systemów przechowywania dla wiodących muzeów w Polsce, dostarczaniu regałów, siatek na obrazy i regałów muzealnych, które są idealnie dostosowane do potrzeb współczesnych muzeów i kolekcji.

Tekstylia można przechowywać na różne sposoby, w zależności od materiału i rozmiaru. W przypadku małych przedmiotów często preferowane jest płaskie przechowywanie w szufladach. Szuflady po zainstalowaniu z dodatkiem tkaniny w szufladzie zapewniają oddychające repozytorium delikatnych próbek. Większe elementy są często lepiej przechowywane w rolkach, które można umieścić w dopasowanych szafkach lub stojakach.

Wiele muzealnych magazynów używa szuflad do przechowywania małych przedmiotów. Ma to tę zaletę, że kolekcja jest chroniona przed kurzem i światłem oraz może być łatwo skatalogowana. MCB oferuje szeroką gamę szuflad, dostępnych dla praktycznie każdego rodzaju obiektów (mi. in. numizmaty, ordery, medale itp.)

Więcej informacji o wyposażeniu muzeów można znaleźć w naszej zakładce akcesoria.

 

Krok w przyszłość

Krok w przyszłość

Technologia automatycznego magazynowania sięga wyżej

Regały przesuwne ewoluowały przez lata, zmieniając swoje element konstrukcyjne oraz napęd. Początkowo były przemieszczane za pomocą specjalnego uchwytu lub korby wykorzystując do przemieszczania  siłę ludzkich mięśni. Obecnie Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o.o. rekomenduje regały jezdne z napędem elektrycznym i sterowaniem mikroprocesorowym.

Z napędem elektrycznym

Regały jezdne MCB Sp. z o.o. poruszają się po szynach zatopionych w posadzce lub układanych nawierzchniowo z podłogą własną wypełniającą przestrzeń międzyregałową. Powyżej szyn znajduje się podwozie, wyposażone w koła jezdne oraz jednofazowy silnik elektryczny prądu stałego 24 V (tzw. bezpieczne) z odpowiednio dobraną przekładnią. Moc silnika elektrycznego to 50 W. Wielostopniowa przekładnia, umieszczona za silnikiem, zapewnia długą żywotność oraz wysoką sprawność. Wysoka jakość i trwała konstrukcja dopasowana jest do przenoszenia dużych obciążeń, do 15 ton na jeden rząd regałów jezdnych. W podstawie jezdnej znajdują się zaawansowane systemy bezpieczeństwa m. in. fotokomórki (w momencie przecięcia wiązki laserowe następuje zatrzymanie regałów), czujnik odległości (odpowiedzialny za utrzymanie zadanej odległości między regałami) oraz MCMS – system kontroli obciążenia układu jezdnego (pozwala reagować na przeciążenia silnika napędzającego regał w przypadku napotkania przeszkody w trakcie jazdy i jest jednym  z elementów biernego systemu bezpieczeństwa). Regały niezależnie od przenoszonego obciążenia rozpoczynają i kończą ruch ze stałym przyśpieszeniem, a przestrzeń roboczą pokonują ze stałą prędkością niezależnie od obciążenia.  Na podstawach jezdnych zbudowane są regały półkowe o różnorodnej konstrukcji dopasowanej do wymagań użytkowników. Regały mogą posiadać pełne lub ażurowe ściany typu Sysco lub Compact  wykonane ze stali lakierowanej proszkowo. Dla szczególnie obciążonych regałów proponujemy ściany wykonane w technologii ażurowej typu HI280 – elementy regałów wykonane  z blachy stalowej, ocynkowanej. Regały mogą być wyposażone w: półki, szuflady, podziałki na półki, listwy podtrzymujące zawartość, ramy wysuwane, belki podporowe itp. Na ścianie frontowej regału umieszczony jest panel sterowania z dotykowym ekranem Dynamic II.

Sterowanie mikroprocesorowe Dynamic II

DYNAMIC II to nowoczesny system operacyjny, który steruje i kontroluje ruch regałów poruszających się ze stałą prędkością niezależnie od ich obciążenia. Dzięki zastosowaniu funkcji „łagodnego startu i zatrzymania”,  eliminowane są drgania i  wpływ bezwładności na magazynowane przedmioty, które pozostają na swoim miejscu w ich trakcie. Pulpit operacyjny może być kontrolowany i sterowany poprzez sterowanie ręczne z ekranu dotykowego lub zdalnie ze smartfona lub tableta. Zdalne sterowanie odbywa się za pomocą sygnału Wi-Fi generowanego przez pulpit. Nie jest wymagane połączenie z internetem czy  posiadanie karty SIM.

Lokalna sieć Wi-Fi generowana przez Dynamic II umożliwia współpracę systemu sterowania z innymi inteligentnymi systemami magazynu takimi jak systemy przeciwpożarowe, oświetlenia, wentylacji i klimatyzacji. Ponadto funkcje mobilne systemu Dynamic II umożliwiają zdalną diagnostykę i kontrolę poprawności działania, w tym umożliwiające przesyłanie informacji o wystąpieniu błędów w działaniu systemu. Obsługa jest prosta i w pełni bezpieczna dla użytkownika. System obsługuje język: polskim, angielskim, holenderskim, niemieckim, duńskim, włoskim i francuskim. Panel sterujący umożliwia również kontrolę dostępu do poszczególnych regałów. Korzystanie z urządzenia  może być ograniczone za pomocą elektronicznego kodu typu PIN lub karty magnetycznej RFID. Rożny kod PIN i różna karta RFID może być przydzielona oddzielnie dla każdego rzędu regałów lub dla dowolnej ich ilości. Funkcje mobilne umożliwiają kontrolę, kto i kiedy obsługuje, korzysta z danego regału.

Automatyczny system bezpieczeństwa

System sterowania wyposażony jest  w unikalny „Automatyczny System Bezpieczeństwa”. Funkcja ta w pełni zabezpiecza pracownika obsługi, składowane materiały oraz same regały przed uszkodzeniem w przypadku jeśli w przestrzeni między regałowej w trakcie ruchu regałów znajdzie się jakaś osoba  lub składowane przedmioty. Gdy inicjujemy proces ruchu regałów system automatycznie kontroluje przestrzeń między regałową za pomocą programu rozpoznawania obrazu. Gdy chcemy zamknąć przejście, system porównuje stan rzeczywisty z obrazem zarejestrowanym bezpośrednio po rozsunięciu regałów. Jeśli w przestrzeni między regałowej zostaną wykryte osoby, przedmioty lub elementy wystające poza obrys regałów, przejście nie zostanie zamknięte.

Regały jezdne wielopoziomowe

Rozwinięciem systemu regałów przesuwnych Compactus  z napędem elektrycznym i sterowaniem Dynamic II przeznaczonych do wysokich pomieszczeń jest system regałów wielopoziomowych Double Decker. To regały jezdne wielopoziomowe , a zarazem idealne rozwiązanie konstrukcyjne oraz technologiczne, w wysokich pomieszczeniach powyżej 4,5 m . Double Decker  zapewnia czterokrotne zwiększenie pojemności przechowywania w porównaniu z regałami stacjonarnymi, przy jednocześnie niezwykle prostej i bezpiecznej obsłudze. Regały przesuwne Double Decker   to dwupoziomowey system regałów z własną antresolą, opartą na ścianach bocznych dolnego poziomu regałów jezdnych. Rozwiązanie to pozwala efektywniej wykorzystać wysokie pomieszczenia, a własna antresola umożliwia obsługę wysokich regałów bez użycia dodatkowych drabin czy, wózków, specjalistycznych srodków transportu itp. Antresola może być wykonana jako podłoga pełna lub krata typu Vema. W konstrukcji Double Decker stosuje i wykorzystuje się wszystkie elementy i korzyści regałów jezdnych ze sterowaniem Dynamic II.Dodatkowo wielopoziomowe regały jezdne pozwalają zrezygnować z konieczności dzielenia wysokich pomieszczeń stropami na mniejsze kubatury. Rozwiązanie to nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Eliminuje koszt budowy stropu oraz zmniejsza koszty instalacji wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania, systemy przeciwpożarowego oraz oświetlenia. Konstrukcja budynku jednokondygnacyjnego, w stosunku do wielokondygnacyjnego, wymaga istotnie mniejszego nakładu finansowego, a prace budowlane i instalacyjne trwają krócej. W przypadku obiektów wielokondygnacyjnych zachodzi konieczność powielania na każdym z poziomów instalacji, co pociąga za sobą zwielokrotniony koszt zarówno budowy, jak i eksploatacji. Powierzchnia antresoli nie jest liczona przy wyznaczeniu podstawy co rocznego podatku od nieruchomości w przeciwieństwie do powierzchni oddzielnych kondygnacji. Regały przesuwne Double Decker z napędem elektrycznym mają zaimplementowany system sterowania mikroprocesorowego Dynamic II. W jednym systemie  regałów oferowanych przez Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o.o. można połączyć wiele funkcji i stworzyć scentralizowaną jednostkę magazynową dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Stosując system Double Decker wkraczamy w przyszłość.