Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o.o. • ul. Grójecka 128 paw. 51, 02-383 Warszawa • tel. +48 (22) 668 84 50 • e-mail: mcb@mcb.pl

Aktualności

Nagroda Dystrybutora Roku 2022

Nagroda Dystrybutora Roku 2022

Z wielką radością pragniemy poinformować, że Międzynarodowe Centrum Budownictwa zdobyło prestiżową nagrodę dla najlepszego dystrybutora 2022 przyznawaną przez Bruynzeel Storage Systems.

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie z pośród wielu dystrybutorów regałów serii Compactus® oraz Sysco® na całym świecie. Bardzo dziękujemy naszemu partnerowi, Bruynzeel Storage System za to odznaczenie.

W głównej mierze chcemy jednak podziękować Naszym Klientom, bez których tak wielkie wyróżnienie nie byłoby możliwe do osiągnięcia. Dziękujemy za zaufanie oraz bardzo dużą liczbę zamówień. Jest dla nas bardzo ważne w kontekście zrealizowanych projektów jak również i przyszłych. Mamy nadzieję, że trendy wyznaczony przez poprzedni rok będą kontynuowane i w dalszym ciągu będziemy urzeczywistniać projekty rozmieszczenia regałów przesuwnych z napędem elektrycznym oraz ręcznym.

Panele wysuwane elektrycznie

Panele wysuwane elektrycznie

Międzynarodowe Centrum Budownictwa z wielką przyjemnością pragnie przedstawić swój nowy produkt w ofercie. Panele Wysuwane Elektrycznie posiadają nowoczesny system przesuwania zintegrowany z panelem sterującym wbudowanym w obudowę.

Panele można przesunąć za pomocą jednego delikatnego dotknięcia pulpitu operacyjnego i to nawet wtedy gdy obie nasze ręce są zajęte. Wystarczy przyłożyć krawędź dłoni, łokieć lub inną część ciała by wydać komendę. Istnieje możliwość zastosowania w panelach dodatkowego zasilania, które pozwala na ruch, pomimo braku prądu w pomieszczeniu.

Funkcja łagodnego startu i zatrzymywania zapewnia, że zawartość zostanie na miejscu podczas przesuwu. Dodatkowo panele mogą posiadać różne wypełnienie, począwszy od lekkich płyt do wieszania płytek (ceramika), po siatkę do wieszania obrazów (muzealne).

Panele Wysuwane Elektrycznie mogą być konfigurowalne w każdych rozmiarach. Po więcej szczegółów technicznych zapraszamy do kontaktu!

Wyposażenie muzeów

Wyposażenie muzeów

Przechowywanie kolekcji muzealnych wymaga szczególnej uwagi, ponieważ wiele z nich ma wysoką wartość historyczną, emocjonalną i finansową. Nasze rozwiązania do przechowywania w muzeach eksponatów zostały zaprojektowane z myślą o łatwym dostępie i bezpiecznym przechowywaniu cennych kolekcji. Międzynarodowe Centrum Budownictwa ma wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu systemów przechowywania dla wiodących muzeów w Polsce, dostarczaniu regałów, siatek na obrazy i regałów muzealnych, które są idealnie dostosowane do potrzeb współczesnych muzeów i kolekcji.

Tekstylia można przechowywać na różne sposoby, w zależności od materiału i rozmiaru. W przypadku małych przedmiotów często preferowane jest płaskie przechowywanie w szufladach. Szuflady po zainstalowaniu z dodatkiem tkaniny w szufladzie zapewniają oddychające repozytorium delikatnych próbek. Większe elementy są często lepiej przechowywane w rolkach, które można umieścić w dopasowanych szafkach lub stojakach.

Wiele muzealnych magazynów używa szuflad do przechowywania małych przedmiotów. Ma to tę zaletę, że kolekcja jest chroniona przed kurzem i światłem oraz może być łatwo skatalogowana. MCB oferuje szeroką gamę szuflad, dostępnych dla praktycznie każdego rodzaju obiektów (mi. in. numizmaty, ordery, medale itp.)

Więcej informacji o wyposażeniu muzeów można znaleźć w naszej zakładce akcesoria.

Automatyczny System Bezpieczeństwa Przesuwu

Automatyczny System Bezpieczeństwa Przesuwu

Nowy standard bezpieczeństwa

W listopadzie 2020r. wprowadziliśmy nowe rozwiązanie gwarantujące pełne bezpieczeństwo systemu regałów z napędem elektrycznych COMPACTUS DYNAMIC II. Zaprojektowany z myślą o pełnej ochronie.  Wiele systemów w jednej eleganckiej jednostce, która zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom i produktom. Uważamy, że jest to funkcja obowiązkowa dla wszystkich systemów sterowanych elektronicznie.  Poziom bezpieczeństwa naszej serii Compactus® jeszcze nigdy nie był na tak wysokim poziomie.

Skanowanie przejścia

Technologia pasywnej podczerwieni (PIR) w naszym nowoczesnym systemie wykrywa wejście osoby do otwartego przejścia. Połączenie kamery z naszym systemem oświetlenia między regałowego LED sprawia, że otwarty korytarz jest tak długo używany jak palą się światła. Wykrywanie wejścia pozwala systemowi wiedzieć, czy ktoś wejdzie do zamykającego się korytarza i zatrzyma ruch systemu, dodatkowo zwiększając bezpieczeństwo użytkowników.

Wykrywanie osób lub obiektów

Automatyczny system bezpieczeństwa przesuwu robi zdjęcie otwartego i pustego przejścia. Gdy tylko ktoś chce zamknąć przejście, system porównuje rzeczywistą sytuację z zapisanym obrazem pustego przejścia. Jeśli w przejściu zostaną wykryte osoby lub przedmioty (większe niż A5 lub 300 cm2), przejście nie zostanie zamknięte i powróci do procedury bezpieczeństwa pasywnego (ruch systemu zostaje zatrzymany, a po obu stronach przejścia wyświetlana jest ikona „oka”. Użytkownik musi naciskać oba „oczy”, jedno po drugim, patrząc przy tym do otwartego przejścia. To wizualne zabezpieczenie zapewnia, że użytkownik zajrzy do przejścia i upewni się, że może wykonać przejazd regałem przesuwnym).

Ochrona RODO

Nasz automatyczny system bezpieczeństwa przesuwu jest zgodny z RODO, przechowując jedynie obraz pustego przejścia. Przetwarzanie obrazów pustego przejścia i obecnej sytuacji  między regałowej odbywa się bezpośrednio w kamerze, w danej chwili, nie ma możliwości pobierania ani eksportu zdjęcia.

Dodatkowo zapraszamy do zapoznania się z filmem obrazującym pracę nowego systemu bezpieczeństwa: <kliknij tutaj>

 

Jak wyposażyć muzea w regały przesuwne?

Jak wyposażyć muzea w regały przesuwne?

Projekt wyposażenia muzeum rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu wymagał bardzo wielu wysublimowanych oraz niestandardowych akcesoriów tj. szuflady, przegródki, półki o zwiększonej wytrzymałości, drążki na ubrania, wałki (rolki) na mapy itp. Firma Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o.o. z Warszawy specjalizuje się w wykonywaniu realizacji urządzania muzeów, by każdy obiekt mógł być odpowiednio przechowywany. Zależy nam na jakości oraz funkcjonalności wykonania, co sprawia, że używanie naszych regałów elektrycznych z naszymi akcesoriami to czysta przyjemność.

Zalety wyposażania muzeum w nasze akcesoria oraz system regałów elektrycznych:

 • tryb wentylacji (regały przy dłuższej przerwie samoczynnie się rozjeżdżają, co poprawie cyrkulację powietrza)
 • szeroki zakres akcesoriów
 • bardzo duży wybór gabarytów półek
 • wałki (rolki) na mapy, obrazy, ryciny o wadze poniżej kilku kilogramów!
 • szuflady o wysokości i szerokości dopasowanej do potrzeb klienta
 • możliwość zastosowania szuflad z perforacją dla lepszej wentylacji obiektów składowanych (np. numizmaty)
 • nośność jednej sekcji regałowej do 800 kg!
 • niski pobór energii
 • oświetlenie między regałowe

Jeżeli Cię to zainteresowało zapraszamy po więcej do zakładki kontakt oraz do zapoznania się z naszą listą referencyjną

Bogaty wybór akcesoriów regałowych

Bogaty wybór akcesoriów regałowych

Dzięki szerokiej gamie akcesoriów regałowych możesz dostosować swój system przechowywania dokładnie tak, jak chcesz. Oczywiście nasze akcesoria są najwyższej jakości i można je konfigurować na stałych oraz mobilnych systemach magazynowych z napędem ręcznym oraz elektrycznym. Zapraszamy do kontaktu!

Szuflady magazynowe Oświetlenie LED Wysuwana półka Boczne podparcie
Górne podparcie Przegroda o pełnej głębokości półki Etykieta A4, A5, A6 Podziały półek perforowanych
Tylny/Przedni ogranicznik półki Rama wysuwana Rama L'Obique Drążek na ubrania

Regałowe oświetlenie LED

Regałowe oświetlenie LED

Oświetlenie korytarza LED włącza się automatycznie, gdy korytarz jest otwarty. W systemie Dynamic II (regały przesuwne z napędem elektrycznym) światła wyłączają się automatycznie po określonym czasie.

Oświetlenie LED ma tę ważną cechę, że ma niski poziom promieniowania UV i podczerwieni. To sprawia, że oświetlenie LED jest wyjątkowo odpowiednie, jeśli przechowywane są wrażliwe przedmioty. Zapobiega to lekkim uszkodzeniom przedmiotów. Brak promieniowania UV ma również tę właściwość, że oświetlenie prawie nie blaknie ani nie żółknie (oświetlenie fluorescencyjne szybko żółknie). Ponadto, ze względu na brak promieniowania podczerwonego, oświetlenie LED emituje mało ciepła, jest znacznie bardziej energooszczędne niż tradycyjne oświetlenie i ma bardzo długą żywotność (ponad 35 000 godzin świecenia).

Wymiary i liczba opraw na korytarz są oparte na średnim strumieniu świetlnym 150 LUX mierzonym z odległości 1 metra od poziomu podłogi.

Możliwe jest również zastosowanie między-regałowego oświetlenia LED w regałach jezdnych z napędem ręcznym (korbowym).

 

Skrzynie aluminiowe

Skrzynie aluminiowe

Proponujemy Państwu szeroką gamę praktycznych skrzyń aluminiowych, służących do transportowania lub magazynowania różnego rodzaju towarów. Pudła te są używane w przemyśle, w magazynach, w biurach, w archiwach, na budowach, a nawet w domu. Dzięki kilkunastu rodzajom produktu, każdy klient znajdzie u nas odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

Oferowane przez nas skrzynie są:

 • lekkie,
 • stabilne,
 • wymiarowe,
 • trwałe i wielokrotnego użytku,
 • odporne na korozję i warunki atmosferyczne.

Te cechy są gwarancją jakości. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy lub bezpośrednio pisząc maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Krok w przyszłość

Krok w przyszłość

Technologia automatycznego magazynowania sięga wyżej

Regały przesuwne ewoluowały przez lata, zmieniając swoje element konstrukcyjne oraz napęd. Początkowo były przemieszczane za pomocą specjalnego uchwytu lub korby wykorzystując do przemieszczania  siłę ludzkich mięśni. Obecnie Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o.o. rekomenduje regały jezdne z napędem elektrycznym i sterowaniem mikroprocesorowym.

Z napędem elektrycznym

Regały jezdne MCB Sp. z o.o. poruszają się po szynach zatopionych w posadzce lub układanych nawierzchniowo z podłogą własną wypełniającą przestrzeń międzyregałową. Powyżej szyn znajduje się podwozie, wyposażone w koła jezdne oraz jednofazowy silnik elektryczny prądu stałego 24 V (tzw. bezpieczne) z odpowiednio dobraną przekładnią. Moc silnika elektrycznego to 50 W. Wielostopniowa przekładnia, umieszczona za silnikiem, zapewnia długą żywotność oraz wysoką sprawność. Wysoka jakość i trwała konstrukcja dopasowana jest do przenoszenia dużych obciążeń, do 15 ton na jeden rząd regałów jezdnych. W podstawie jezdnej znajdują się zaawansowane systemy bezpieczeństwa m. in. fotokomórki (w momencie przecięcia wiązki laserowe następuje zatrzymanie regałów), czujnik odległości (odpowiedzialny za utrzymanie zadanej odległości między regałami) oraz MCMS – system kontroli obciążenia układu jezdnego (pozwala reagować na przeciążenia silnika napędzającego regał w przypadku napotkania przeszkody w trakcie jazdy i jest jednym  z elementów biernego systemu bezpieczeństwa). Regały niezależnie od przenoszonego obciążenia rozpoczynają i kończą ruch ze stałym przyśpieszeniem, a przestrzeń roboczą pokonują ze stałą prędkością niezależnie od obciążenia.  Na podstawach jezdnych zbudowane są regały półkowe o różnorodnej konstrukcji dopasowanej do wymagań użytkowników. Regały mogą posiadać pełne lub ażurowe ściany typu Sysco lub Compact  wykonane ze stali lakierowanej proszkowo. Dla szczególnie obciążonych regałów proponujemy ściany wykonane w technologii ażurowej typu HI280 – elementy regałów wykonane  z blachy stalowej, ocynkowanej. Regały mogą być wyposażone w: półki, szuflady, podziałki na półki, listwy podtrzymujące zawartość, ramy wysuwane, belki podporowe itp. Na ścianie frontowej regału umieszczony jest panel sterowania z dotykowym ekranem Dynamic II.

Sterowanie mikroprocesorowe Dynamic II

DYNAMIC II to nowoczesny system operacyjny, który steruje i kontroluje ruch regałów poruszających się ze stałą prędkością niezależnie od ich obciążenia. Dzięki zastosowaniu funkcji „łagodnego startu i zatrzymania”,  eliminowane są drgania i  wpływ bezwładności na magazynowane przedmioty, które pozostają na swoim miejscu w ich trakcie. Pulpit operacyjny może być kontrolowany i sterowany poprzez sterowanie ręczne z ekranu dotykowego lub zdalnie ze smartfona lub tableta. Zdalne sterowanie odbywa się za pomocą sygnału Wi-Fi generowanego przez pulpit. Nie jest wymagane połączenie z internetem czy  posiadanie karty SIM.

Lokalna sieć Wi-Fi generowana przez Dynamic II umożliwia współpracę systemu sterowania z innymi inteligentnymi systemami magazynu takimi jak systemy przeciwpożarowe, oświetlenia, wentylacji i klimatyzacji. Ponadto funkcje mobilne systemu Dynamic II umożliwiają zdalną diagnostykę i kontrolę poprawności działania, w tym umożliwiające przesyłanie informacji o wystąpieniu błędów w działaniu systemu. Obsługa jest prosta i w pełni bezpieczna dla użytkownika. System obsługuje język: polskim, angielskim, holenderskim, niemieckim, duńskim, włoskim i francuskim. Panel sterujący umożliwia również kontrolę dostępu do poszczególnych regałów. Korzystanie z urządzenia  może być ograniczone za pomocą elektronicznego kodu typu PIN lub karty magnetycznej RFID. Rożny kod PIN i różna karta RFID może być przydzielona oddzielnie dla każdego rzędu regałów lub dla dowolnej ich ilości. Funkcje mobilne umożliwiają kontrolę, kto i kiedy obsługuje, korzysta z danego regału.

Automatyczny system bezpieczeństwa

System sterowania wyposażony jest  w unikalny „Automatyczny System Bezpieczeństwa”. Funkcja ta w pełni zabezpiecza pracownika obsługi, składowane materiały oraz same regały przed uszkodzeniem w przypadku jeśli w przestrzeni między regałowej w trakcie ruchu regałów znajdzie się jakaś osoba  lub składowane przedmioty. Gdy inicjujemy proces ruchu regałów system automatycznie kontroluje przestrzeń między regałową za pomocą programu rozpoznawania obrazu. Gdy chcemy zamknąć przejście, system porównuje stan rzeczywisty z obrazem zarejestrowanym bezpośrednio po rozsunięciu regałów. Jeśli w przestrzeni między regałowej zostaną wykryte osoby, przedmioty lub elementy wystające poza obrys regałów, przejście nie zostanie zamknięte.

Regały jezdne wielopoziomowe

Rozwinięciem systemu regałów przesuwnych Compactus  z napędem elektrycznym i sterowaniem Dynamic II przeznaczonych do wysokich pomieszczeń jest system regałów wielopoziomowych Double Decker. To regały jezdne wielopoziomowe , a zarazem idealne rozwiązanie konstrukcyjne oraz technologiczne, w wysokich pomieszczeniach powyżej 4,5 m . Double Decker  zapewnia czterokrotne zwiększenie pojemności przechowywania w porównaniu z regałami stacjonarnymi, przy jednocześnie niezwykle prostej i bezpiecznej obsłudze. Regały przesuwne Double Decker   to dwupoziomowey system regałów z własną antresolą, opartą na ścianach bocznych dolnego poziomu regałów jezdnych. Rozwiązanie to pozwala efektywniej wykorzystać wysokie pomieszczenia, a własna antresola umożliwia obsługę wysokich regałów bez użycia dodatkowych drabin czy, wózków, specjalistycznych srodków transportu itp. Antresola może być wykonana jako podłoga pełna lub krata typu Vema. W konstrukcji Double Decker stosuje i wykorzystuje się wszystkie elementy i korzyści regałów jezdnych ze sterowaniem Dynamic II.Dodatkowo wielopoziomowe regały jezdne pozwalają zrezygnować z konieczności dzielenia wysokich pomieszczeń stropami na mniejsze kubatury. Rozwiązanie to nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Eliminuje koszt budowy stropu oraz zmniejsza koszty instalacji wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania, systemy przeciwpożarowego oraz oświetlenia. Konstrukcja budynku jednokondygnacyjnego, w stosunku do wielokondygnacyjnego, wymaga istotnie mniejszego nakładu finansowego, a prace budowlane i instalacyjne trwają krócej. W przypadku obiektów wielokondygnacyjnych zachodzi konieczność powielania na każdym z poziomów instalacji, co pociąga za sobą zwielokrotniony koszt zarówno budowy, jak i eksploatacji. Powierzchnia antresoli nie jest liczona przy wyznaczeniu podstawy co rocznego podatku od nieruchomości w przeciwieństwie do powierzchni oddzielnych kondygnacji. Regały przesuwne Double Decker z napędem elektrycznym mają zaimplementowany system sterowania mikroprocesorowego Dynamic II. W jednym systemie  regałów oferowanych przez Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o.o. można połączyć wiele funkcji i stworzyć scentralizowaną jednostkę magazynową dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Stosując system Double Decker wkraczamy w przyszłość.