Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o.o. • ul. Grójecka 128 paw. 51, 02-383 Warszawa • tel. +48 (22) 668 84 50 • e-mail: mcb@mcb.pl

Aktualności

Vertical Farming

Vertical Farming

Przedstawiamy nasz system rolnictwa wertykalnego, zaprojektowany z myślą o trwałości i długowieczności. Ciesz się łatwą obsługą i ruchem, nawet w najbardziej wymagających konfiguracjach

 • Nasza solidna konstrukcja podwozia jezdnego zapewnia maksymalną stabilność.
 • Nasze szyny ze stali nierdzewnej i podstawy kół są zaprojektowane tak, aby wytrzymać najtrudniejsze warunki.
 • Rygorystyczne testy obejmujące 100 000 ruchów zapewniają wytrzymałość, stabilność i trwałość.
 • Dodatkowa powłoka ochronna zapewnia:
  • ponad trzykrotnie większą odporność na korozję niż stal galwanizowana, zapewniając długowieczność.
  • efekt samoregeneracji, który zapewnia doskonałą ochronę krawędzi i ochronę przed zarysowaniami.
 • Duże koła zapewniające niski poziom wibracji.
 • Bezproblemowe przemieszczanie ciężkich ładunków o masie do 35 000 kg przy użyciu zaledwie 10 kg siły.
 • Gładka konstrukcja o niskim profilu. Brak ryzyka potknięcia i zgodność z ADA.

Inteligentny system zabezpieczeń

Inteligentny system zabezpieczeń

Dzięki najnowszemu systemowi sterowania regałami elektrycznymi Dynamic II istnieje wiele możliwości zabezpieczenia przechowywanych zbiorów bądź tajnych akt. Wielofunkcjonalność pulpitu sterującego sprawia, że jest on bardzo elastyczny. U wielu naszych klientów, na specjalne zamówienie, regały zostały zabezpieczone kartami RFID. Dynamic II pozwala na zaprogramowanie kart dostępu o różnym zakresie częstotliwości. Ich szeroki zakres kompatybilności stwarza nieograniczone możliwości, co sprawia, że jedna karta może mieć zastosowanie do wielu jednostek.

Światowej sławy Uniwersytet St Andrews wybiera regały Compactus

Światowej sławy Uniwersytet St Andrews wybiera regały Compactus

Regały serii Compactus Dynamic II XTR pomogły odnowić bibliotekę na światowej sławy Uniwersytecie St Andrews w Szkocji. Biblioteka St Andrews jest jedną z największych i najstarszych bibliotek naukowych w Wielkiej Brytanii. Uniwersytet został założony w 1413 roku, a imponująca biblioteka posiada kolekcję ponad miliona książek, z których niektóre pochodzą z początku XV wieku. Dostarczone regały jezdne są jednym z pierwszych projektów na dużą skalę z wykorzystaniem stali przyjaznej środowisku. Stal ta ma najniższy dostępny obecnie wpływ na emisję CO2. Realizuje ona cele zrównoważonego rozwoju!

Podobnie jak wiele innych uniwersytetów, Uniwersytet St Andrews boryka się z rosnącą liczbą studentów i ograniczoną przestrzenią do nauki i pracy. St Andrews chce mądrze i efektywnie wykorzystywać swoje istniejące budynki i przestrzenie, aby przyczynić się do realizacji swojej wizji zrównoważonego rozwoju zakładającej osiągnięcie „zero netto” do 2035 r. Według ONZ1 budynki odpowiadają za prawie 40% rocznej emisji CO2 na całym świecie.

Dzięki częściowemu przeniesieniu księgozbioru i wybraniu biblioteki wyposażonej w regały mobilne (zamiast konwencjonalnych regałów statycznych) St Andrews mogłoby stworzyć 500 nowych miejsc do nauki. Zaoszczędziło to wiele emisji CO2, pieniędzy i czasu, a także rozwiązało potrzebę inwestycji w kosztowną nową dobudówkę. Ogólnie rzecz biorąc, wybór rozwiązań mobilnych zamiast statycznych pozwala na znacznie efektywniejsze rozplanowanie budynku, nawet o 50%.

Warszawskie Targi Sztuki

Warszawskie Targi Sztuki

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że w najbliższych dniach weźmiemy udział w jubileuszowej 20. edycja Warszawskich Targów Sztuki, które odbędą się w dniach 24-26 listopada 2023 w Hali EXPO XXI w Warszawie.

W dniach od 24.11 - 26.11 będziemy prezentować nasze innowacyjne rozwiązanie do przechowywania dzieł sztuki za pomocą paneli wysuwanych oraz regałów jezdnych z napędem elektrycznym oraz ręcznym dla indywidualnych odbiorców.

Po więcej informacji, serdecznie zapraszamy na nasze stoisko w Hali EXPO XXI w Warszawie.

Warsaw Home Furniture

Warsaw Home Furniture

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że w najbliższych dniach weźmiemy udział w biznesowych targach wnętrz Warsaw Home&Contract w Nadarzynie.

W dniach od 07.11 - 10.11 będziemy prezentować nasze innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie zabudowy wnęk, piwnic, garderob regałami jezdnymi z napędem elektrycznym oraz ręcznym dla indywidualnych odbiorców.

Po więcej informacji, serdecznie zapraszamy na nasze stoisko na Ptak Warsaw Expo.

Przedsiębiorstwo musi mieć archiwum zakładowe

  Archiwum zakładowe to komórka organizacyjna w urzędzie, instytucji, przedsiębiorstwie lub organizacji społecznej zajmująca się przejmowaniem materiałów archiwalnych (kat. A) oraz dokumentacji niearchiwalnej (kat. B, BE, Bc) niepotrzebnej do bieżącego urzędowania (działalności) i czasowym ich przechowywaniem, ewidencjonowaniem, udostępnianiem, brakowaniem oraz przekazywaniem materiałów zasługujących na trwałe przechowywanie do właściwego archiwum państwowego
   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach, archiwa zakładowe powoływane są jedynie w tych jednostkach organizacyjnych, które wytwarzają materiały archiwalne (akta kat. A). Z mocy tej ustawy jednostki takie są objęte nadzorem archiwalnym właściwych terenowo archiwów państwowych.
W jednostkach organizacyjnych, które nie wytwarzają materiałów archiwalnych dokumentację niearchiwalną przechowują składnice akt. Zasady prowadzenia składnic akt różnią się jednak od zasad stosowanych w przypadku archiwów zakładowych. Archiwa zakładowe w jednostkach i instytucjach centralnych powołuje Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych natomiast w innych jednostkach powoływane są przez dyrektorów właściwych archiwów państwowych.
Archiwum zakładowe ma na celu gromadzenie całości dokumentacji w instytucji (po upływie określonego w instrukcji kancelaryjnej czasu jej przechowywania we właściwej komórce organizacyjnej), bez względu na to, do jakiej kategorii archiwalnej została zakwalifikowana. Unikatowa dokumentacja techniczna została zakwalifikowana do materiałów archiwalnych o wartości historycznej.
   Archiwum zakładowe spełnia dwie funkcję: odciąża poszczególne komórki organizacyjne od dokumentacji, która jest już zbędna do bieżącego urzędowania, ale której okres obligatoryjnego przechowywania jeszcze nie upłynął oraz zabezpiecza i przechowuje, a w razie potrzeby porządkuje, materiały archiwalne, które po 25 lub więcej latach mają trafić do archiwum państwowego.

Wspieramy cele zrównoważonego rozwoju

Wspieramy cele zrównoważonego rozwoju

Mając ambicję osiągnięcia statusu Net Zero do 2045 r., osiągnęliśmy wielki kamień milowy, którym jest przewodzenie w branży systemów regałów przesuwnych oraz stacjonarnych oszczędzających miejsce i stanie się neutralnym dla klimatu dla naszych działań produkcyjnych i procesowych.

Przez „własne działania” rozumiemy emisje w zakresie 1 i 2 pkt., zgodnie z protokołem dotyczącym gazów cieplarnianych. Eliminujemy te emisje poprzez wyłącznie pozyskiwanie zielonej energii elektrycznej z lokalnych instalacji słonecznych i wiatrowych oraz zielonego gazu z instalacji fermentacyjnych.

Ponadto będziemy kontynuować dalsze programy redukcji energii oraz stale monitorować i zarządzać naszym zużyciem energii, aby mieć pewność, że każdego roku zużywamy coraz mniej.

Największe w historii zamówienie

Największe w historii zamówienie

Prestiżowy projekt obejmuje przechowywanie ponad 7 milionów artefaktów i archiwów Kolumbii Brytyjskiej. Nowy budynek Collections and Research Building (CRB) ma zostać otwarty w 2026 roku. CRB pomieści jedną z najważniejszych kolekcji historycznych w Kanadzie i ma stać się główną atrakcją. Z całkowitej powierzchni 15 000 m² zostanie wyposażona prawie połowa.

Obecne muzeum, założone w 1886 roku, już co roku przyciąga miliony zwiedzających. Wartość projektu przekracza 18 milionów euro, co czyni go jednym z największych zamówień w historii. Warto zauważyć, że projekt ten jest jednym z pierwszych, w których wykorzystano stal niskowęglową.

Nagroda Dystrybutora Roku 2022

Nagroda Dystrybutora Roku 2022

Z wielką radością pragniemy poinformować, że Międzynarodowe Centrum Budownictwa zdobyło prestiżową nagrodę dla najlepszego dystrybutora 2022 przyznawaną przez Bruynzeel Storage Systems.

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie z pośród wielu dystrybutorów regałów serii Compactus® oraz Sysco® na całym świecie. Bardzo dziękujemy naszemu partnerowi, Bruynzeel Storage System za to odznaczenie.

W głównej mierze chcemy jednak podziękować Naszym Klientom, bez których tak wielkie wyróżnienie nie byłoby możliwe do osiągnięcia. Dziękujemy za zaufanie oraz bardzo dużą liczbę zamówień. Jest dla nas bardzo ważne w kontekście zrealizowanych projektów jak również i przyszłych. Mamy nadzieję, że trendy wyznaczony przez poprzedni rok będą kontynuowane i w dalszym ciągu będziemy urzeczywistniać projekty rozmieszczenia regałów przesuwnych z napędem elektrycznym oraz ręcznym.

Panele wysuwane elektrycznie

Panele wysuwane elektrycznie

Międzynarodowe Centrum Budownictwa z wielką przyjemnością pragnie przedstawić swój nowy produkt w ofercie. Panele Wysuwane Elektrycznie posiadają nowoczesny system przesuwania zintegrowany z panelem sterującym wbudowanym w obudowę.

Panele można przesunąć za pomocą jednego delikatnego dotknięcia pulpitu operacyjnego i to nawet wtedy gdy obie nasze ręce są zajęte. Wystarczy przyłożyć krawędź dłoni, łokieć lub inną część ciała by wydać komendę. Istnieje możliwość zastosowania w panelach dodatkowego zasilania, które pozwala na ruch, pomimo braku prądu w pomieszczeniu.

Funkcja łagodnego startu i zatrzymywania zapewnia, że zawartość zostanie na miejscu podczas przesuwu. Dodatkowo panele mogą posiadać różne wypełnienie, począwszy od lekkich płyt do wieszania płytek (ceramika), po siatkę do wieszania obrazów (muzealne).

Panele Wysuwane Elektrycznie mogą być konfigurowalne w każdych rozmiarach. Po więcej szczegółów technicznych zapraszamy do kontaktu!