Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o.o. • ul. Grójecka 128 paw. 51, 02-383 Warszawa • tel. +48 (22) 668 84 50 • e-mail: mcb@mcb.pl

Aktualności

Regałowe oświetlenie LED

Regałowe oświetlenie LED

Oświetlenie korytarza LED włącza się automatycznie, gdy korytarz jest otwarty. W systemie Dynamic II (regały przesuwne z napędem elektrycznym) światła wyłączają się automatycznie po określonym czasie.

Oświetlenie LED ma tę ważną cechę, że ma niski poziom promieniowania UV i podczerwieni. To sprawia, że oświetlenie LED jest wyjątkowo odpowiednie, jeśli przechowywane są wrażliwe przedmioty. Zapobiega to lekkim uszkodzeniom przedmiotów. Brak promieniowania UV ma również tę właściwość, że oświetlenie prawie nie blaknie ani nie żółknie (oświetlenie fluorescencyjne szybko żółknie). Ponadto, ze względu na brak promieniowania podczerwonego, oświetlenie LED emituje mało ciepła, jest znacznie bardziej energooszczędne niż tradycyjne oświetlenie i ma bardzo długą żywotność (ponad 35 000 godzin świecenia).

Wymiary i liczba opraw na korytarz są oparte na średnim strumieniu świetlnym 150 LUX mierzonym z odległości 1 metra od poziomu podłogi.

Możliwe jest również zastosowanie między-regałowego oświetlenia LED w regałach jezdnych z napędem ręcznym (korbowym).

 

Skrzynie aluminiowe

Skrzynie aluminiowe

Proponujemy Państwu szeroką gamę praktycznych skrzyń aluminiowych, służących do transportowania lub magazynowania różnego rodzaju towarów. Pudła te są używane w przemyśle, w magazynach, w biurach, w archiwach, na budowach, a nawet w domu. Dzięki kilkunastu rodzajom produktu, każdy klient znajdzie u nas odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

Oferowane przez nas skrzynie są:

 • lekkie,
 • stabilne,
 • wymiarowe,
 • trwałe i wielokrotnego użytku,
 • odporne na korozję i warunki atmosferyczne.

Te cechy są gwarancją jakości. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu przez formularz kontaktowy lub bezpośrednio pisząc maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Krok w przyszłość

Krok w przyszłość

Technologia automatycznego magazynowania sięga wyżej

Regały przesuwne ewoluowały przez lata, zmieniając swoje element konstrukcyjne oraz napęd. Początkowo były przemieszczane za pomocą specjalnego uchwytu lub korby wykorzystując do przemieszczania  siłę ludzkich mięśni. Obecnie Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o.o. rekomenduje regały jezdne z napędem elektrycznym i sterowaniem mikroprocesorowym.

Z napędem elektrycznym

Regały jezdne MCB Sp. z o.o. poruszają się po szynach zatopionych w posadzce lub układanych nawierzchniowo z podłogą własną wypełniającą przestrzeń międzyregałową. Powyżej szyn znajduje się podwozie, wyposażone w koła jezdne oraz jednofazowy silnik elektryczny prądu stałego 24 V (tzw. bezpieczne) z odpowiednio dobraną przekładnią. Moc silnika elektrycznego to 50 W. Wielostopniowa przekładnia, umieszczona za silnikiem, zapewnia długą żywotność oraz wysoką sprawność. Wysoka jakość i trwała konstrukcja dopasowana jest do przenoszenia dużych obciążeń, do 15 ton na jeden rząd regałów jezdnych. W podstawie jezdnej znajdują się zaawansowane systemy bezpieczeństwa m. in. fotokomórki (w momencie przecięcia wiązki laserowe następuje zatrzymanie regałów), czujnik odległości (odpowiedzialny za utrzymanie zadanej odległości między regałami) oraz MCMS – system kontroli obciążenia układu jezdnego (pozwala reagować na przeciążenia silnika napędzającego regał w przypadku napotkania przeszkody w trakcie jazdy i jest jednym  z elementów biernego systemu bezpieczeństwa). Regały niezależnie od przenoszonego obciążenia rozpoczynają i kończą ruch ze stałym przyśpieszeniem, a przestrzeń roboczą pokonują ze stałą prędkością niezależnie od obciążenia.  Na podstawach jezdnych zbudowane są regały półkowe o różnorodnej konstrukcji dopasowanej do wymagań użytkowników. Regały mogą posiadać pełne lub ażurowe ściany typu Sysco lub Compact  wykonane ze stali lakierowanej proszkowo. Dla szczególnie obciążonych regałów proponujemy ściany wykonane w technologii ażurowej typu HI280 – elementy regałów wykonane  z blachy stalowej, ocynkowanej. Regały mogą być wyposażone w: półki, szuflady, podziałki na półki, listwy podtrzymujące zawartość, ramy wysuwane, belki podporowe itp. Na ścianie frontowej regału umieszczony jest panel sterowania z dotykowym ekranem Dynamic II.

Sterowanie mikroprocesorowe Dynamic II

DYNAMIC II to nowoczesny system operacyjny, który steruje i kontroluje ruch regałów poruszających się ze stałą prędkością niezależnie od ich obciążenia. Dzięki zastosowaniu funkcji „łagodnego startu i zatrzymania”,  eliminowane są drgania i  wpływ bezwładności na magazynowane przedmioty, które pozostają na swoim miejscu w ich trakcie. Pulpit operacyjny może być kontrolowany i sterowany poprzez sterowanie ręczne z ekranu dotykowego lub zdalnie ze smartfona lub tableta. Zdalne sterowanie odbywa się za pomocą sygnału Wi-Fi generowanego przez pulpit. Nie jest wymagane połączenie z internetem czy  posiadanie karty SIM.

Lokalna sieć Wi-Fi generowana przez Dynamic II umożliwia współpracę systemu sterowania z innymi inteligentnymi systemami magazynu takimi jak systemy przeciwpożarowe, oświetlenia, wentylacji i klimatyzacji. Ponadto funkcje mobilne systemu Dynamic II umożliwiają zdalną diagnostykę i kontrolę poprawności działania, w tym umożliwiające przesyłanie informacji o wystąpieniu błędów w działaniu systemu. Obsługa jest prosta i w pełni bezpieczna dla użytkownika. System obsługuje język: polskim, angielskim, holenderskim, niemieckim, duńskim, włoskim i francuskim. Panel sterujący umożliwia również kontrolę dostępu do poszczególnych regałów. Korzystanie z urządzenia  może być ograniczone za pomocą elektronicznego kodu typu PIN lub karty magnetycznej RFID. Rożny kod PIN i różna karta RFID może być przydzielona oddzielnie dla każdego rzędu regałów lub dla dowolnej ich ilości. Funkcje mobilne umożliwiają kontrolę, kto i kiedy obsługuje, korzysta z danego regału.

Automatyczny system bezpieczeństwa

System sterowania wyposażony jest  w unikalny „Automatyczny System Bezpieczeństwa”. Funkcja ta w pełni zabezpiecza pracownika obsługi, składowane materiały oraz same regały przed uszkodzeniem w przypadku jeśli w przestrzeni między regałowej w trakcie ruchu regałów znajdzie się jakaś osoba  lub składowane przedmioty. Gdy inicjujemy proces ruchu regałów system automatycznie kontroluje przestrzeń między regałową za pomocą programu rozpoznawania obrazu. Gdy chcemy zamknąć przejście, system porównuje stan rzeczywisty z obrazem zarejestrowanym bezpośrednio po rozsunięciu regałów. Jeśli w przestrzeni między regałowej zostaną wykryte osoby, przedmioty lub elementy wystające poza obrys regałów, przejście nie zostanie zamknięte.

Regały jezdne wielopoziomowe

Rozwinięciem systemu regałów przesuwnych Compactus  z napędem elektrycznym i sterowaniem Dynamic II przeznaczonych do wysokich pomieszczeń jest system regałów wielopoziomowych Double Decker. To regały jezdne wielopoziomowe , a zarazem idealne rozwiązanie konstrukcyjne oraz technologiczne, w wysokich pomieszczeniach powyżej 4,5 m . Double Decker  zapewnia czterokrotne zwiększenie pojemności przechowywania w porównaniu z regałami stacjonarnymi, przy jednocześnie niezwykle prostej i bezpiecznej obsłudze. Regały przesuwne Double Decker   to dwupoziomowey system regałów z własną antresolą, opartą na ścianach bocznych dolnego poziomu regałów jezdnych. Rozwiązanie to pozwala efektywniej wykorzystać wysokie pomieszczenia, a własna antresola umożliwia obsługę wysokich regałów bez użycia dodatkowych drabin czy, wózków, specjalistycznych srodków transportu itp. Antresola może być wykonana jako podłoga pełna lub krata typu Vema. W konstrukcji Double Decker stosuje i wykorzystuje się wszystkie elementy i korzyści regałów jezdnych ze sterowaniem Dynamic II.Dodatkowo wielopoziomowe regały jezdne pozwalają zrezygnować z konieczności dzielenia wysokich pomieszczeń stropami na mniejsze kubatury. Rozwiązanie to nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Eliminuje koszt budowy stropu oraz zmniejsza koszty instalacji wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania, systemy przeciwpożarowego oraz oświetlenia. Konstrukcja budynku jednokondygnacyjnego, w stosunku do wielokondygnacyjnego, wymaga istotnie mniejszego nakładu finansowego, a prace budowlane i instalacyjne trwają krócej. W przypadku obiektów wielokondygnacyjnych zachodzi konieczność powielania na każdym z poziomów instalacji, co pociąga za sobą zwielokrotniony koszt zarówno budowy, jak i eksploatacji. Powierzchnia antresoli nie jest liczona przy wyznaczeniu podstawy co rocznego podatku od nieruchomości w przeciwieństwie do powierzchni oddzielnych kondygnacji. Regały przesuwne Double Decker z napędem elektrycznym mają zaimplementowany system sterowania mikroprocesorowego Dynamic II. W jednym systemie  regałów oferowanych przez Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o.o. można połączyć wiele funkcji i stworzyć scentralizowaną jednostkę magazynową dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Stosując system Double Decker wkraczamy w przyszłość.

 

Nowe rozwiązania dla magazynów

Nowe rozwiązania dla magazynów

Poszerzamy naszą ofertę o nowe rozwiązanie dla magazynów, które łączą w sobie design i funkcjonalność systemów z napędem elektrycznym oraz wysoko wytrzymałych regałów magazynowych.

Regały przesuwne z napędem elektrycznym to dynamiczne rozwiązanie, zapewniające podwojenie ładowności magazynu w ramach istniejącej powierzchni w porównaniu do standardowych regałów paletowych.

Połączenie podwozi regałów elektrycznych oraz boków i belek/półek regałów paletowych pozwala na składowanie palet optymalizując koszt oraz powierzchnię magazynową.

Parametry techniczne regałów:

Wysokość [mm] Długość [mm] Głębokość [mm] Ładowność
Od 1750 do 4500
ze skokiem co 250
1000 400 Do 1500 kg/poziom
1250 500 Do 4500 kg/półkę przy równomiernym rozłożeniu i w zależności od konfiguracji
  1500 600
  1800 700
  2000 800
  2250 900  
  2500 1000  
  2700 1100  
  3000 1200  

Ponadto, system ten oferuje wszystkie udogodnienia i funkcje zaimplementowane w systemie sterowania Dynamic II.

Dzięki wielu możliwościom pracy, komunikatom bezpieczeństwa i aktualizacjom łatwo dostępnym za pośrednictwem aplikacji mobilnych Dynamic II , systemy te są przyszłością regałów elektrycznych sterowanych mikroprocesorowo.

Kontroluj swój system przechowywania, obracając uchwyt lub dotykając ekranu dotykowego.

✔ Inteligentny interfejs użytkownika
✔ Wbudowany czytnik RF-ID
✔ Wbudowany czujnik zbliżeniowy

Skonfiguruj funkcje i ustawienia systemowe za pomocą aplikacji Dynamic II.

✔ Użytkownicy i grupy
✔ Kontrola dostępu
✔ Nazewnictwo korytarzy
✔ Oświetlenie LED

Dbaj o bezpieczeństwo użytkowników i bezpieczeństwo przechowywania.

✔ Czujnik przeciążeniowy (MCMS)
✔ Przycisk zatrzymania - bezpieczeństwa
✔ Fotokomórki
✔ Bezpieczeństwo pasywne
✔ Ochrona przed włamaniem
✔ Kamery bezpieczeństwa

 
 

Ochrona dziedzictwa kulturowego na Ukrainie

Ochrona dziedzictwa kulturowego na Ukrainie

Stan wyjątkowy na Ukrainie wymaga od nas solidarności i wsparcia.

W ramach pomocy przy ewakuacji zbiorów, z terenów zagrożonych wojną, zrealizowaliśmy dostawę regałów jezdnych oraz stacjonarnych do magazynów na terenie naszego wschodniego sąsiada do:

 • Muzeum Narodowe we Lwowie imienia Andrzeja Szeptyckiego
 • Muzeum Pamięci Reżimów Totalitarnych
 • Lwowska Narodowa Naukowa Biblioteka Ukrainy im. Wasyla Stefanyka

Ma to na celu ochronę zabytków oraz dziedzictwa kulturowego na Ukrainie.

 

Inteligentny system zabezpieczeń

Inteligentny system zabezpieczeń

Dzięki najnowszemu systemowi sterowania regałami elektrycznymi Dynamic II istnieje wiele możliwości zabezpieczenia przechowywanych zbiorów bądź tajnych akt. Wielofunkcjonalność pulpitu sterującego sprawia, że jest on bardzo elastyczny. U wielu naszych klientów, na specjalne zamówienie, regały zostały zabezpieczone kartami RFID. Dynamic II pozwala na zaprogramowanie kart dostępu o różnym zakresie częstotliwości. Ich szeroki zakres kompatybilności stwarza nieograniczone możliwości, co sprawia, że jedna karta może mieć zastosowanie do wielu jednostek.

 

Wałki elektryczne

Wałki elektryczne

Wałki napędzane są silnikiem elektrycznym. Średnia prędkość zjazdu i wjazdu walków to  5 cm/s. Poruszają się po specjalnie wyprofilowanych bieżniach, które są dopasowane do wysokości składowania (do 4 metrów).

Standardowo są one malowane proszkowo farbą epoksydową na kolor RAL9002. Lakierowanie odbywa się po wykonaniu wszystkich otworów i zagięć technologicznych. W celu lepszego zabezpieczenia antykorozyjnego blacha stalowa przed lakierowaniem jest zabezpieczona powłoką fosforanową o gr. min 500 mg/m2.

Sterowane są za pomocą specjalnego pilota.

By zobaczyć więcej zdjęć kliknij <tutaj>

 

Sterowanie regałami za pomocą aplikacji

Sterowanie regałami za pomocą aplikacji

Nowa aplikacja Dynamic II Remote Control, dostępna na IOS i Android, daje użytkownikom możliwość otwarcia żądanego korytarza poprzez zdalną obsługę mobilnych systemów pamięci masowej Compactus® Dynamic II. Wiele systemów może być połączonych ze sobą, tworząc jedną całość, aby umożliwić łatwą obsługę za pomocą aplikacji Dynamic II Remote Control.

Zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak fotokomórki i całkowicie nowy Automatyczny System Bezpieczeństwa Przesuwu, zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom i inwentarzowi.

Aby zoptymalizować procesy „odbiór i zwrot”, aplikacja Dynamic II Remote Control zawiera system inwentaryzacji:

 • Przypisz inwentarz po każdej stronie korytarza;
 • Zobacz inwentarz w korytarzu;
 • Wyszukaj obiekty za pomocą słów kluczowych, znajdź i otwórz właściwy korytarz.

Roland van der Velden, kierownik ds. innowacji w Bruynzeel Storage Systems.: „Korzystanie z własnego inteligentnego urządzenia do sterowania systemem ma również zalety higieniczne. W połączeniu z naszymi niezrównanymi systemami bezpieczeństwa zapewniamy klientom najbezpieczniejsze rozwiązania magazynowe na rynku”.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu prezentującego pracę i funkcje naszej nowej aplikacji <film>

 

Troszczymy się o Twoją przyszłość

Troszczymy się o Twoją przyszłość

Międzynarodowe Centrum Budownictwa zawsze kieruje się najwyższym standardem użyteczności regałów. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży meblowej pozwala nam zrozumieć potrzeby i wymagania każdej osoby. Wiemy, jak ważne jest bezpieczne składowanie obiektów.

Różnorodność akcesoriów oraz wiele funkcji w sterownika regałowego Dynamic II pozwala na spełnienie każdej, wymaganej potrzeby, by móc cieszyć się komfortu użytkowania regałów.

System sterowania regałami elektrycznymi pozwalana nam na uzyskanie optymalnego przesuwu regałów. Dzięki funkcji łagodnego poruszania się, obiekty składowane pozostają na swoich miejscach. Rozpoczęcie jazdy regałów ruchem jednostajnie przyśpieszonym, następnie przejście w ruch jednostajny prostoliniowy, by zakończyć ruchem jednostajnie opóźnionym to idealne rozwiązanie dla każdego przedmiotu przechowywanego na regałach jezdnych.

Dynamic II jest kompatybilny z wieloma akcesoriami tj. światła LED, które zapalają się w momencie otwarcia korytarza między-regałowego. Rozwiązanie to pozwala oświetlić obiekty składowane bez potrzeby instalacji specjalnego obwodu zewnętrznego w pomieszczeniach.

Dodatkowo regały można zaprogramować w "tryb wentylacji", który otwiera nam korytarze między-regałowe na równe odległości. Zapewnia to lepszą cyrkulację powietrza w regałach.

Poza tym regały można wyposażyć w specjalne ściany boczne, które charakteryzują się nie tylko świetnym designem ale również wysoką użytecznością i elastycznością konfiguracji.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu! Nasz dział projektowo-handlowy odpowie na każde pytanie i pomoże w doborze odpowiedniego rozwiązania nieodpłatnie!

 

Bezpieczeństwo to podstawa

Bezpieczeństwo to podstawa

Międzynarodowe Centrum Budownictwa zawsze wiąże się z wysoką jakością, komfortem użytkowania, ale również i wysokim priorytetem bezpieczeństwa.

Wszystkie nasze regały przesuwne spełniają międzynarodowe normy bezpieczeństwa (BHP).

Regały jezdne z napędem elektrycznym posiadają wbudowany system zabezpieczenia przeciążeniowego, który działa w momencie napotkania oporu. Wzrost natężenia prądu w silniku powoduje przerwanie jego pracy oraz wycofanie regałów w celu przerwania nacisku na obiekt znajdujący się wewnątrz korytarza między-regałowego.

Na specjalne życzenie, w regalach mobilnych może występować:

 • system fotokomórek (w momencie przerwania wiązki laserowej regały się zatrzymują, a następnie wycofują się na ok. 10 cm; film instruktażowy: <kliknij tutaj>),
 • automatyczny system bezpieczeństwa przesuwu (kamera, która porównuje pierwotny obraz z obecną sytuacją w korytarzu między-regałowym; więcej informacji: <kliknij tutaj>),
 • pasywne bezpieczeństwo (ruch regałów wymaga zatwierdzenia przez użytkownika, na pulpitach sterujących, że korytarz między-regałowy jest pusty).

Istniejące instalacje z regałami elektrycznymi mogą również zostać rozbudowane w funkcje wymienione powyżej. Wystarczy skontaktować się z naszym działem projektowo-handlowym i omówić szczegóły projektu.

Zapraszamy do kontaktu!