Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o.o. • ul. Grójecka 128 paw. 51, 02-383 Warszawa • tel. +48 (22) 668 84 50 • e-mail: mcb@mcb.pl

Kamery bezpieczeństwa

Kamery bezpieczeństwa

Nowy standard bezpieczeństwa

W listopadzie 2020r. wprowadziliśmy nowe rozwiązanie gwarantujące pełne bezpieczeństwo systemu regałów z napędem elektrycznych COMPACTUS DYNAMIC II. Zaprojektowany z myślą o pełnej ochronie.  Wiele systemów w jednej eleganckiej jednostce, która zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom i produktom. Uważamy, że jest to funkcja obowiązkowa dla wszystkich systemów sterowanych elektronicznie.  Poziom bezpieczeństwa naszej serii Compactus® jeszcze nigdy nie był na tak wysokim poziomie.

Skanowanie przejścia

Technologia pasywnej podczerwieni (PIR) w naszym nowoczesnym systemie wykrywa wejście osoby do otwartego przejścia. Połączenie kamery z naszym systemem oświetlenia między regałowego LED sprawia, że otwarty korytarz jest tak długo używany jak palą się światła. Wykrywanie wejścia pozwala systemowi wiedzieć, czy ktoś wejdzie do zamykającego się korytarza i zatrzyma ruch systemu, dodatkowo zwiększając bezpieczeństwo użytkowników.

Wykrywanie osób lub obiektów

Automatyczny system bezpieczeństwa przesuwu robi zdjęcie otwartego i pustego przejścia. Gdy tylko ktoś chce zamknąć przejście, system porównuje rzeczywistą sytuację z zapisanym obrazem pustego przejścia. Jeśli w przejściu zostaną wykryte osoby lub przedmioty (większe niż A5 lub 300 cm2), przejście nie zostanie zamknięte i powróci do procedury bezpieczeństwa pasywnego (ruch systemu zostaje zatrzymany, a po obu stronach przejścia wyświetlana jest ikona „oka”. Użytkownik musi naciskać oba „oczy”, jedno po drugim, patrząc przy tym do otwartego przejścia. To wizualne zabezpieczenie zapewnia, że użytkownik zajrzy do przejścia i upewni się, że może wykonać przejazd regałem przesuwnym).

Ochrona RODO

Nasz automatyczny system bezpieczeństwa przesuwu jest zgodny z RODO, przechowując jedynie obraz pustego przejścia. Przetwarzanie obrazów pustego przejścia i obecnej sytuacji  między regałowej odbywa się bezpośrednio w kamerze, w danej chwili, nie ma możliwości pobierania ani eksportu zdjęcia.

Dodatkowo zapraszamy do zapoznania się z filmem obrazującym pracę nowego systemu bezpieczeństwa: <kliknij tutaj>