Międzynarodowe Centrum Budownictwa Sp. z o.o. • ul. Grójecka 128 paw. 51, 02-383 Warszawa • tel. +48 (22) 668 84 50 • e-mail: mcb@mcb.pl

Regałowe oświetlenie LED

Regałowe oświetlenie LED

Oświetlenie korytarza LED włącza się automatycznie, gdy korytarz jest otwarty. W systemie Dynamic II (regały przesuwne z napędem elektrycznym) światła wyłączają się automatycznie po określonym czasie.

Oświetlenie LED ma tę ważną cechę, że ma niski poziom promieniowania UV i podczerwieni. To sprawia, że oświetlenie LED jest wyjątkowo odpowiednie, jeśli przechowywane są wrażliwe przedmioty. Zapobiega to lekkim uszkodzeniom przedmiotów. Brak promieniowania UV ma również tę właściwość, że oświetlenie prawie nie blaknie ani nie żółknie (oświetlenie fluorescencyjne szybko żółknie). Ponadto, ze względu na brak promieniowania podczerwonego, oświetlenie LED emituje mało ciepła, jest znacznie bardziej energooszczędne niż tradycyjne oświetlenie i ma bardzo długą żywotność (ponad 35 000 godzin świecenia).

Wymiary i liczba opraw na korytarz są oparte na średnim strumieniu świetlnym 150 LUX mierzonym z odległości 1 metra od poziomu podłogi.

Możliwe jest również zastosowanie między-regałowego oświetlenia LED w regałach jezdnych z napędem ręcznym (korbowym).